Nigdy nie skupiaj się na zazdrości do innych

Zazdrość, która się w nas pojawia, może nas tylko ograniczyć. Nie na darmo mówi się, żeby porównywać się tylko ze sobą, ale warto cały czas o tym przypominać. Czasami ciężko jest się powstrzymać od nieprzyjemnego komentarza czy krzywego spojrzenia, ale tak naprawdę z sukcesów innych zawsze możemy wyciągnąć coś dla siebie i niekoniecznie będzie to dodatkowa presja, którą sami na siebie nałożymy.

Obserwuj tylko tych, którzy są twoją inspiracją

Nigdy nie skupiaj się na osobach, które wzbudzają w Tobie zazdrość. To najgorsze, co możesz sobie zrobić, kiedy zaczynasz zauważać, że ktoś źle na Ciebie wpływa. Zamiast tego zastąp je wszystkie osobami, które wzbudzają w Tobie podziw albo których sukces chcesz powtórzyć. Dzięki temu szybko zamienisz cały czas pojawiającą się zazdrość na pozytywne emocje i motywację. Zawsze lepiej jest czerpać inspirację od ciekawych i wartych naśladowania osób, niż skupiać się na tych, którzy źle na nas działają. Pokaż sobie samej, że z każdej chwili słabości jesteś w stanie wyciągnąć coś dla siebie i naucz się szukać dobrych zamienników zazdrości.

Nie marnuj czasu na zazdrość

Zazdrość często pochłania masę naszego czasu. Zaczynamy myśleć o danej osobie, mimo że niczego nam to nie daje, a często nawet spowalnia, przez co obrywa na tym nasz własny sukces. Do tego to również masa stresu i negatywnych emocji. Kiedy trzymamy to wszystko w sobie, nie jesteśmy w stanie pracować zespołowo ani wczuć się w nowe projekty. Zamiast tego zaczynamy obwiniać wszystkich wokół o swoje problemy. Do tego zaczynamy coraz częściej wynosić to z pracy do domu i zatruwać dni naszych domowników. Lepiej zapomnieć zupełnie o zazdrości, niż karmić się ją w tak destrukcyjny sposób.

Każdy ma inne możliwości

Porównywanie się do kogoś innego zupełnie mija się z celem, bo każdy z nas jest inny. Niektórzy mają bogatych rodziców, którzy są w stanie zapewnić im miejsce w lepszej placówce i lepiej przygotować ich na studia czy konkretne egzaminy, inni mają wrodzone predyspozycje do szybszej nauki i przyswajania trudniejszego materiału. Czasami jesteśmy przeciętni, a czasami nawet poniżej normy, dlatego nasz sukces będzie czymś zupełnie innym, niż sukces kogokolwiek innego. Porównuj się tylko z tym, kim byłeś wczoraj, a nie do osób, które Cię otaczają i co do których nie masz nawet pewności, że możesz się porównywać.

Więcej artykułów dotyczących zdrowego stylu życia znajdziesz popieram.pl.