Sprawdzonym sposobem na poprawę własnej marki osobistej jest samodoskonalenie. Jednak często w zgiełku codziennego życia próby rozwój osobisty schodzi na sam dół listy rzeczy do zrobienia.

Doświadczenie to dobry nauczyciel, ale uczenie się na własnych błędach jest żmudne i może zrazić cię do dalszych prób. Korporacje często wyznaczają cel (czasami mierzony w godzinach, czasami w odbytych kursach lub zdobytych certyfikatach) dla działań doskonalących w zakresie osobistym i zawodowym.

Czyniąc to, dodatkowo podkreślają przekonanie, że ludzie staną się bardziej produktywni w wyniku regularnego schematu uczenia się. Nie musisz jednak uczyć się przez pracodawcę. Możesz szkolić się i ulepszać markę osobistą samodzielnie. Czy chcesz i jesteś w stanie zainwestować w poprawę siebie? Dwie podstawowe rzeczy to czas i pieniądze. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności, kup książkę i znajdź czas na poczytanie na ten temat. Połóż podwaliny pod nowe zainteresowania lub rozwiń obecne, uczęszczając na zajęcia w lokalnej szkole wyższej lub poprzez edukację online. Na mniej formalnym, ale równie perspektywicznym poziomie, spróbuj postawić się w sytuacjach, w których możesz ćwiczyć pożądane umiejętności i zdobyć przydatne doświadczenie, które można wykorzystać potem w innych relacjach, także biznesowych. Poświęć swój czas i talenty w szkole, w społeczności, w sąsiedztwie, ze swoją dalszą rodziną — ale rób to w określonym celu. Budowanie silnej marki wymaga czasu i pracy. Książki coachingowe mogą cię w tym wspierać.

Pamiętaj, że to proces ewolucyjny, a nie jednorazowe wydarzenie. Nie bierz rzeczy za pewnik. Pytaj, sonduj, oceniaj, rzucaj wyzwanie. Następnie nieustannie ulepszaj się, aby budować zarówno siłę swojej osobistej marki, jak i wzmacniać relację z innymi ludźmi. Trening samodoskonalący pozwoli ci na zwiększenie już posiadanych zdolności i nabycie nowych. Literatura, kursy i szkolenia to tylko niektóre możliwości.

Warto inwestować w samego siebie, dlatego zainteresuj się dostępnymi opcjami już dziś.

Tekst powstał we współpracy z design4leaders.

1 thought on “Jak się samodoskonalić?

  1. Według mnie samodoskonalenie się jest jednym z tych procesów w życiu, który sprawia, że egzystencja ma sens. Wyznaczanie nowych celów, marzeń itd.

Comments are closed.