Dlaczego bogaci ludzie są nieszczęśliwi?

Pieniądze nie dają nam szczęście, to nie tylko przysłowie, ale rzeczywisty fakt. Odczuwamy szczęście za sprawą wydzielania odpowiednich hormonów. Wydzielają się one dzięki odczuwaniu miłości, poczuciu bezpieczeństwa, wysiłkowi fizycznemu, odczuwania sukcesu, poczuciu spełnienia, uśmiechaniu się itp.

Dlatego właśnie o ile posiadanie pieniędzy nie jest celem samym w sobie i prawdziwą pasją jakiegoś człowieka, to nie dadzą mu szczęścia. Bogaci ludzie posiadają mnóstwo pieniędzy, jednak nie oznacza to wcale, że są szczęśliwi. Tak samo żebrak na ulicy może odczuć spełnienie jak i miliarder kupując swoją pierwszą łódź.

To nie poziom pieniędzy warunkuje poziom szczęścia, jednak wyżej wymienione czynniki. Wyobraźcie sobie miliardera kupującego piękną wille z basenem, służbą, wszelkimi udogodnieniami, pełną luksusu. Jednak jeśli miliarder ten prawdziwie pragnie nie domy a rodziny, to nie będzie w nim szczęśliwy sam.

Owy miliarder odczuje prawdziwe spełnienie dopiero mając żonę i dzieci, a piękna willa będzie dla niego tylko wartością dodaną. To samo spełnienie czuł by w małym domu mając swoją wymarzoną rodzinę. Dlatego właśnie miliarderzy bywają nie szczęśliwi.

Jeśli ich celem nie jest bogactwo, to nie będą zadowoleni bez względu na poziom majątku.

1 thought on “Dlaczego bogaci ludzie są nieszczęśliwi?

  1. Bogactwo ułatwia niezliczoną ilość spraw, ale w żadnym wypadku nie jest gwarancją szczęścia. Szczęście jest subiektywnym i kompleksowym uczuciem.

Comments are closed.