Na pierwszy rzut oka szczęśliwa mama czy aby na pewno?

Mowa tutaj o dziewczynie którą spotyka każdy z nas czy to w drodze do pracy, szkoły czy też nawet do sklepu. Widzimy ją codziennie, lecz albo przechodzimy koło niej obojętnie, dreptając ze swoim małym szkrabem uśmiecha się patrząc jak maluszek poznaje świat po raz pierwszy.

Piękna, młoda, rezolutna mama i coś w niej pękło

Trzymajac go za rączkę pokazuje mu coraz to nowsze rzeczy, uczy go skrupulatnie ze szczegółami, mówiąc o ptaszku dokładnie opisuje jego kolory, sposób w jaki śpiewa a co najważniejsze że lata wysoko ponad chmury. Mały czlowieczek z pełnią zaangażowania słucha swojej mamy i brnie na przód aby zobaczyć więcej i więcej tego pięknego, nowego świata. Mama maleństwa mimo to że uśmiecha się, widzi jak podoba mu się świat, jak bardzo pragnie go poznawać, iść na przód, dorastać by odkrywać co nowsze rzeczy, tak na prawdę jest załamana że jej ukochane dziecko nie da sobie rady w przyszłości. Myśląc o swoim maluszku który wybiega coraz to bardziej przyszłość, często po jej policzku spływają łzy, wiedząc że jest samotna matką, która często nie może liczyć na nikogo, bądź też jej mąż woli się zabawiać upijając się do rozpusty.

Wracając do domu podczas gdy maluszek śpi, mama gdzieś tam w kącie płacze, przeżywając to że może jej nie starczyć do końca miesiąca, że będzie głodowała. Skutkiem jej głodu, będzie brak siły oraz nerwy które wpłyną niekorzystnie a nawet źle na rozwój dziecka, brak sił z powodu głodu spowoduje że zatrzyma się piękny świat małego dziecka, dodając do tego depresję, dzieciak będzie że zestresowany, bardzo źle wpłynie to na jego psychikę zwłaszcza w tak młodym wieku, co w przyszłości bardzo zaminusuje i odciśnie piętno ma jego życiu.

Więcej artykułów o problemach w macierzyństwie znajdziesz w serwisie szkrab.pl.

Myślimy sobie że skoro mama się uśmiecha to tak wygląda pełnią szczęścia, niestety często jest inaczej gdy tylko wraca do domu i nie ma skąd zaczerpnąć pomocy.