rower

Rower hybrydowy to rower, łączy w sobie cechy roweru do jazdy na różnych rodzajach terenu. Są rowery hybrydowe do jazdy na drogach nieutwardzonych. Są rowery nadające się do jazdy na drogach utwardzonych. Rower hybrydowy ma niezbędne funkcje, aby jazda nim podobna była do jazdy na rowerze górskim, a także na szosowym. Zakup roweru hybrydowego może nie być zbyt prostą sprawą. Wynika to z szerokiej gamy dostępnych producentów a co za tym idzie i modeli tych rowerów.

Jak kupić najlepszy rower hybrydowy?

Rower hybrydowy służy do jazdy zarówno na kamienistych i na gładkich drogach. Każdy rower hybrydowy ma inne cechy i specyfikacje. Dlatego najważniejsze elementy do rozważenia to: 1. Twoje potrzeby, czyli gdzie chcesz nim jeździć, 2. Twój budżet, ile chcesz wydać na rower hybrydowy? Co sprawia, że rower hybrydowy jest dobry?

O różnych ćwiczeniach i sposobach na utrzymanie zdrowia przeczytasz też na medycznie.pl.

Opony

Większość rowerów hybrydowych ma rozstaw osi i opony 700C. Opony te są zaprojektowane do płynnego przejeżdżania przez wyboje, dziury i chodniki. Ponadto opony te umożliwiają łatwe przyspieszanie oraz jazdę pod górę. Ważna wskazówka! Nie kupuj roweru hybrydowego z dużymi oponami.

Rama

Rama roweru jest uważana za szkielet roweru. Łączy ze sobą pozostałe części roweru, zapewniając dobre całościowe działanie. Większość ram dostępnych obecnie na rynku jest wykonana z aluminium (trochę cięższe) lub z włókna węglowego (lżejsza). Ramy karbonowe są trochę droższe. Więc jeśli masz ograniczony budżet, wybierz ramę aluminiową. Ważna wskazówka! Nie oznacza to, że jeśli rama jest z aluminium, to nie jest dobra. Zarówno karbonowe, jak i aluminiowe ramy radzą sobie świetnie. Karbonowa rama jest po prostu lżejsza od aluminiowej. Niemniej jednak obie są mocne i odporne na rdzę.

Rozmiar

Wybierając rower hybrydowy, należy wziąć pod uwagę zarówno swój rozmiar, jak i rozmiar roweru. Powinieneś czuć się na tyle komfortowo podczas jazdy na rowerze, by podczas zwalniana roweru szybko dotknąć ziemi. Upewnij się, że siodełko roweru jest odpowiednio podniesione. Ponadto sprawdź, czy pedały są łatwo dostępne i wygodne. Ważna wskazówka! Wybierając odpowiedni rozmiar roweru, kieruj się praktyczną zasadą. Że możesz swobodnie postawić obie stopy płasko po bokach roweru nad środkową częścią ramy.

Siedzenia

Większość rowerów hybrydowych ma wyściełane siodełka abyś czuł się komfortowo podczas przejazdu po nieutwardzonych drogach. Ważna wskazówka. Jeżeli jest możliwość, wykonaj jazdę próbną. Abyś wiedział, czy akurat ten rower jest dla Ciebie idealny. Ponadto, jeśli musisz maksymalnie podnieść siodełko roweru, oznacza to, że nie jest dla Ciebie. Jest za mały do Twojej wysokości. Polecam nie kupować roweru, który ma taki objaw.

Zawieszenie

Przednie widełki amortyzują i ułatwiają wygodną jazdę. Zwłaszcza podczas pokonywania kamienistych i wyboistych dróg. Widełki amortyzujące zapewniają płynniejszą jazdę. Ważna wskazówka! Większość rowerów hybrydowych ma przednie widełki amortyzujące. Kupując rower hybrydowy, dowiedz się, w jakie widełki amortyzujące jest wyposażony. Poznaj także opinie na temat widełek amortyzujących dotyczących danego roweru.

Mechanizm napędowy

Wybór przełożeń roweru hybrydowego jest bardzo ważny. Nie wszystkie biegi pełnią tę samą funkcję. Wybór przerzutek uzależniony od tego, czy rowerem będziesz jeździł po górach, wyboistych drogach, długich czy krótkich dystansach: Ważna wskazówka! Trzeba wiedzieć, dokąd najczęściej będziesz zabierać rower. Jeśli używasz roweru głównie do pracy, nie potrzebujesz specjalnego zestawu przerzutek.

Hamulce

Większość rowerów hybrydowych ma liniowy układ hamulcowy. Ważna wskazówka! Najlepiej kupować hamulce tarczowe. Ten rodzaj układu hamulcowego mieści się bezpośrednio w środkowej części koła. Umożliwia lepszą kontrolę nad rowerem podczas hamowania. Hamulce tarczowe są niezawodne w pokonywaniu dróg błotnistych.

Rowery hybrydowe do rozważenia

Wybierając rower hybrydowy, polecam sprawdzić następujące produkty: Carrera Crossfire 2 Eastway FB4.0 i Raleigh Strada 6. Carrera Crossfire 2. Jeździ się na nim wygodnie. Ma dobre główne komponenty, błotniki i mocowania. Świetnie się sprawdzają zarówno w kolarstwie szosowym, jak i górskim. Do jazdy do pracy również się nadaje. Eastway FB4. To może być Twój niezawodny kumpel. Głównie w kolarstwie szosowym. Ma stylowy wygląd i dobrze dobrane komponenty. Sprawdza się zarówno w kolarstwie szosowym, jak i górskim.

Jazda tym rowerem po wyboistych drogach może być trochę jak woltyżerka. Jednak nadrabia to sportową geometrią i płynną jazdą po utwardzonych drogach. Raleigh Strada 6. To świetny zakup wśród innych rowerów hybrydowych. Może być nieco droższy w porównaniu z innymi rowerami hybrydowymi. Ale może być niezawodny podczas większości podróży rowerowych. Ma doskonałe hamulce i zapewnia komfortową jazdę. Nadaje się do jazdy do pracy. Choć może być trudniej jeździć tym rowerem pod górę i na długich dystansach, ale rower ten jest jedyny w swoim rodzaju.

Ostateczne podsumowanie

Wybierając rower hybrydowy ważne jest, abyś wiedział, w jakim celu najczęściej będziesz go używać. Musisz zwrócić uwagę na główne elementy, takie jak hamulce, przekładnia, rama, zawieszenie, siodełko i gabaryty roweru. Musisz upewnić się, że rower, jest dla Ciebie wygodny. Wybór roweru hybrydowego jest dość trudny. Ale dzięki polecanym produktom i wskazówkom na pewno dokonasz właściwego wyboru. Mając na uwadze te wytyczne, prawdopodobnie wybierzesz najlepszy rower, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Zanim wybierzesz rower hybrydowy, sprawdź badania dotyczące jego funkcje. Sprawdź również, czy spełni on swoją rolę w Twoich potrzebach związanych z jazdą tym rowerem.