Jak odkryć swoje powołanie? – 3 proste kroki

Gdy postanowiłeś oderwać się od żałosnej monotonii swojej zwykłej pracy i chcesz żyć w pełni i zgodnie ze swoją pasją, warto w ogóle wpierw rozeznać się, czy to właśnie to chcesz w życiu robić.

Zastosuj poniższe 3 kroki aby poznać swoje powołanie

Niektórym z nas uda się znaleźć powołanie i być mistrzami swoich dziedzin, a inni miną się z powołaniem. Jak więc należeć do pierwszej grupy? Jak dowiedzieć się, czym naprawdę się pasjonujesz?

Jak oddzielić złudzenia od tego, co możliwe? Możesz być pasjonatem zostania królem Hiszpanii, wygrania na loterii lub rządzenia światem. Rzeczywiście, są ludzie, którzy o tym marzyli i to zrobili. Aleksander Wielki rządził w swoim czasie niemal całym znanym światem. Ale jaka jest Twoja prawdziwa pasja i czy jest realna?

Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby odkryć prądy, które poruszają Cię głęboko w środku

  1. Przeczytaj swój język ciała. Jak zachowuje się Twoje ciało w obecnej pracy? Czy cały czas się napina i boli? Czy bardzo często masz ataki paniki? Czy jesteś tak znudzony, że przysypiasz przy biurku? Czy patrzysz na zegar, gdy zbliża się czas przerwy? Wtedy jesteś w złej pracy. Po prostu nie masz do tego pasji. Kiedy pracujesz nad pracą, którą się pasjonujesz, wszystkie twoje bóle i skurcze znikną. Zauważysz, że pracujesz nadgodziny, rozmawiasz ze znajomymi o swojej pracy i po prostu kipisz życiem.
  2. Co kochałeś robić jako dziecko? Twoje hobby i obsesje z dzieciństwa mogą wskazywać na prawdziwą pasję. Wykształcenie i presja rodzinna często oddalają nas od naszego prawdziwego powołania. Kochałeś rowery, ogrodnictwo lub trekking? W takim razie może kariera w branży motoryzacyjnej, krajobrazowej lub turystycznej jest tam, gdzie powinnaś być! Więc usiądź wygodnie i przypomnij sobie swoje dzieciństwo i zapisz swoje wspomnienia. To, co wtedy sprawiało, że się uśmiechałeś, może nadal sprawiać, że się uśmiechasz dzisiaj i w przyszłości.
  3. Co lubisz robić jako dorosły? Równie dobrze możesz mieć pasjonujące zajęcia poboczne nawet dzisiaj. Czy kochasz swoją pracę dorabiania bardziej niż zwykłą codzienną pracę? Wielu przywódców korporacji pracuje na nocnej zmianie jako szefowie kuchni lub nauczyciele szkół wieczorowych. Zacznij spędzać kilka godzin dziennie na swoim hobby. Może po prostu trzymać klucz do prawdziwego Ciebie!

Więcej wpisów dotyczących edukacji, rozwoju i nauki, znajdziesz w serwisie https://www.kulturalny.pl/.

Jeżeli nie masz pomysłu na swoje powołanie, dobrym rozwiązaniem będzie kontakt z doradcą zawodowym który pomoże Ci prowadząc z Tobą sesje online lub na miejscu w Krakowie.