Dlaczego trudno Ci pogodzić karierę i życie prywatne?

Najmłodsze na rynku pracy pokolenie jest pełne ambicji, zna swoją wartość i chce pracować na swój rozwój i zwiększanie swoich zarobków.

Niestety przez czasy, w których przyszło im żyć, mają też skłonność do zaniedbywania swojego życia prywatnego. Milenialni są obecnie najbardziej samotnym pokoleniem, a wszystko wskazuje na to, że z kolejnymi będzie tylko gorzej, być może dlatego, że wmówiona nam, że praca jest najważniejszą.

Mierzysz sukcesy życiowe za pomocą zarobionych pieniędzy

Młodsze pokolenia są uczone, że pieniądze są najważniejsze. Takiemu myśleniu sprzyja nie tylko podejście wyciągnięte z domu rodzinnego, ale także przekazy w social mediach czy w szkole. Namawia się nas, żebyśmy od najmłodszych lat myśleli o pracy, którą chcemy w przyszłości wykonywać, najlepiej dobrze płatnej.

W ten sposób, kiedy wchodzimy już na rynek, skupiamy wszystkie swoje siły na rozwijaniu kariery zawodowej. Jeśli do tego czasu nie znaleźliśmy sobie partnera albo najlepszego przyjaciela, to nie czujemy potrzeby wchodzenia w takie relacje, bo nie przynoszą nam one pieniędzy.

Dajesz z siebie sto procent w pracy

Kiedy skupiasz całą swoją energię na pracowaniu i zwiększaniu swojej normy, nie masz jej na rozwijanie swojego życia poza pracą. Zmęczenie, które często towarzyszy Ci po powrocie do pracy, może co najwyżej posłać Cię przed telewizor albo komputer, ale na pewno nie na miasto ze znajomymi.

Kiedy skupiasz się tylko na pracy, nie możesz poświęcić czegoś dodatkowo dla swojego życia prywatnego. Lepiej dzielić swoją energię proporcjonalnie do tego, jak zależy Ci na tych dwóch sferach. Zycie prywatne nigdy nie powinno być przez nas zaniedbywane, bo od niego może w przyszłości zależeć nasz komfort psychiczny.

Uważasz, że będziesz miał jeszcze czas na prywatne życie

Często popełnianym błędem młodych osób jest przekonanie, że mają jeszcze czas. Nie muszą się skupiać na znajomych i budowaniu związku, kiedy idzie im dobrze w pracy. Chcą wykorzystać daną im szansę, w czym nie ma niczego złego, ale często robią to kosztem swoich znajomości czy przyjaźni.

Kiedy zbyt długo je zaniedbujemy, umierają śmiercią naturalną, a kiedy w końcu znajdziemy na nie czas, może się okazać, że nie da się ich już odbudować. Nie myśl, że znajdziesz czas na znajomych, kiedy będziesz już miał porządne wynagrodzenie i stałe miejsce pracy, bo ten czas może nigdy nie nadejść.

Więcej artykułów o rozwoju osobistym i biznesowym znajdziesz w serwisie www.wady.pl.