Praktyka uważności pomaga nam skupić się na teraźniejszości, tu i teraz, która jest miejscem, w którym pojawiają się wszystkie możliwości, a magia zaczyna się manifestować.

Oddychanie świadomie i prawidłowo, poprawia koncentrację i pozwala nam działać w absolutnej teraźniejszości. Odczuwać tu i teraz. To nic innego jak zwracanie uwagi na nasz oddech. Zauważenie go i zaobserwowanie. Wiele teorii mówi, że jeśli oddychasz głęboko i świadomie, jesteś wstanie choć na chwilę uwolnić się od swoich zmartwień. A także możesz zablokować wszystkie te negatywne pomysły z przeszłości, które chcą dotrzeć do twojego umysłu. Ma moc blokowania wszelkich „czarnowidzeń” oraz tworzenia negatywnych scenariuszy. Proste ćwiczenie świadomego oddychania, które możesz ćwiczyć, polega na wdychaniu głęboko przez nos, trzymaniu powietrza przez 5 sekund i powolnym wydychaniu przez usta. Należy to powtarzać przez około 5 minut, każdego dnia. Z czasem oczywiście można ten czas wydłużyć, połączyć z medytacją lub zacząć stosować w różnych miejscach.

„Gdzie jestem?” i „Co robię?”

Te dwa pytania nieuchronnie wciągną cię w chwilę obecną… Gdzie jesteś teraz? I co robisz? Kiedy zdecydujesz się odpowiedzieć na te kilka pytań, zagłębij się w różne aspekty swojego życia i zadawaj sobie różne pytania… Dotyczące ciebie, otaczającej cię energii, twoich potrzeb i pragnień.

I wreszcie, aby dać początek spokojowi i zwrócić uwagę na powolność tego procesu życiowego, który przeprowadzamy codziennie, abyśmy mogli wizualizować siebie w dniu dzisiejszym. – Zrozum, że perfekcjonizm lub szybkość tylko wyprowadzi cię z teraźniejszości.