Jakie są drogi do szczęścia? – 3 ciekawe przykłady

Szczęście jest bardzo pożądanym stanem dla większości ludzi, ale pozostaje dla niektórych jakby nieosiągalną, życiową misją.

Droga do szczęścia 0 to warto wiedzieć

Nikt z nas nie może po prostu zdobyć szczęścia bez pewnego wysiłku, choć pewnie niektórzy chcieliby domagać się szczęścia w chwilę, usiąść wygodnie i patrzeć, jak trwa i zostaje.

 Szczęście często kojarzy się z uśmiechami i hałaśliwym śmiechem

Szczęście to coś więcej niż te dwa przykłady ekspresji zewnętrznej.  Po przeczytaniu dowolnej książki z dziedziny psychologii i rozwoju osobistego albo przynajmniej tego arrykułu, który streszcza wiedzę z książek, które ja czytałem, odkryjesz, że szczęście nie jest definiowane tylko przez szczęśliwe chwile w życiu.  Gdyby tak było, nikt nigdy nie miałby prawa domagać się szczęścia.Są cechy, które dzielą szczęśliwi ludzie, niezależnie od tego, jaką mają osobowość.  Jednak szczęście nie ogranicza się do jednego typu osobowości.  Otwarta, przyjazna osoba nie jest szczęśliwsza niż nieśmiała, powściągliwa osoba tylko dlatego, że ta pierwsza bardziej wyraża szczęście, jakie ma.

 Wyższe poczucie własnej wartości

Najbardziej widoczną cechą szczęśliwych ludzi jest odpowiednie poczucie własnej wartości.  Wiedzą, że mają niedoskonałości, ale dostrzegają też swoje piękno i mocne strony.  Co więcej, nie pozwalają, aby ich słabości rządziły ich życiem.  Poczucie niepewności może raz na jakiś czas grozić uszkodzeniem własnego wizerunku, ale nie musi to niszczyć całego stanu szczęścia.  Szczęśliwi ludzie wiedzą, jak radzić sobie i przezwyciężać swoją niepewność.

Rozpoznają swoje słabości, ale nigdy nie zajmują się wyszukiwaniem błędów.  Wada- odkrycie jest bardzo szkodliwe dla zdrowia emocjonalnego i dobrego samopoczucia.  Raczej szczęśliwi ludzie postrzegają swoje słabości jako okazję do poprawy.

 Szczęśliwi ludzie mają również swój udział w trudnych chwilach w życiu

Nie zawsze jest im łatwo.  To, co odróżnia ich od nieszczęśliwych ludzi, to ich pozytywne nastawienie.  Pozytywność nie jest ślepym poczuciem optymizmu.

Ślepe poczucie optymizmu to stawianie wysokich oczekiwań, że nie będą już synchronizować się z rzeczywistością.  Nawet w obliczu rozpaczy szczęśliwi ludzie wciąż znajdują siłę, by pozostać pozytywnymi.  Chociaż pozytywność nie da im jednoznacznych i natychmiastowych rozwiązań ich problemów, wiedzą, że dawka pozytywności da im energię i siłę do przetrwania każdego rodzaju problemu.  Chodzi o sposób myślenia.

 Szczęśliwi ludzie znają znaczenie zadowolenia i wiedzą, jak z nim żyć

Wiedzą, że nie mogą mieć wszystkiego, czego chcą, kiedy tylko chcą, ale nie oznacza to, że powinno to być powodem do rozpaczy i bycia nieszczęśliwym.  Nawet jeśli na ich drodze staną przeszkody, szczęśliwi ludzie wiedzą, jak uznać swoje błogosławieństwa i być za nie wdzięczni.  Zadowolenie to zadowolenie z tego, co się ma.  Nie należy go jednak mylić z samozadowoleniem.  Człowiek nadal może być zadowolony nawet z pogoni za ambicją.  Ważne jest, aby nie brać istniejących błogosławieństw za pewnik.

Ponieważ szczęśliwa osoba jest uosobieniem zadowolenia, powinna umieć okazywać uznanie i wdzięczność otaczającym ją ludziom.  Szczęście to stan godny uczczenia, który powinien objawiać się uznaniem i wdzięcznością.  Wykracza poza powiedzenie „dziękuję” ludziom, którzy uszczęśliwiają kogoś, chociaż wyrażanie wdzięczności wobec innych odgrywa dużą rolę w szczęściu.  Wiąże się to z zadowoleniem i pozytywnością.

Nawet jeśli w życiu zdarzają się ponure chwile, nie powinno to przeszkadzać w wyrażaniu wdzięczności za najmniejsze błogosławieństwa.

Więcej wpisów o zdrowiu psychicznym, znajdziesz w serwisie https://www.popieram.pl/.

 Śmiech jest najlepszym lekarstwem

Śmiech zawsze wiąże się z szczęśliwymi ludźmi.  Szczęśliwi ludzie mają poczucie humoru i wiedzą, kiedy się pośmiać, nawet gdy mają ogromny problem.  Nie tylko komicy mają złe poczucie humoru.  Nie trzeba śmiać się tylko z rzeczy, które są celowo zabawne. Szczęśliwi ludzie od czasu do czasu potrafią się z siebie śmiać.  Nie traktują życia zbyt poważnie, ponieważ od czasu do czasu zdarzają się wstydliwe rzeczy.  Radzenie sobie z problemami jest dużo łatwiejsze przy odrobinie poczucia humoru.