lekarka

Oto owoce na zapalenie żołądka:

Gruszka na zapalenie błony śluzowej żołądka

Gruszka jest dobrym pokarmem na zapalenie żołądka, ponieważ pomaga regulować układ trawienny dzięki zawartości witamin A, B1, B2, B3 i C oraz błonnika.Jest również bardzo pomocna w regulacji i relaksacji systemu nerwowego, ponieważ często zdarza się, że w przypadku zapalenia żołądka, osoba ma tendencję do wykazania zwiększonej nerwowości lub drażliwości.

Papaja

Papaja jest dobrym owocem na zapalenie żołądka, ponieważ wspomaga trawienie. Wynika to z dostarczania przez nią witamin A, B1, B2 i C oraz zawartych w niej minerałów, w tym magnezu, potasu, żelaza i siarki.

Ponadto papaja pomaga wzmocnić układ odpornościowy i pomaga mu lepiej funkcjonować, dzięki czemu organizm łatwiej radzi sobie z zapaleniem błony śluzowej żołądka, gdy stan zapalny pojawia się z powodu infekcji bakteryjnej.

Jabłko na zapalenie błony śluzowej żołądka

Jabłko jest jednym z najbardziej odpowiednich owoców przy zapaleniu żołądka, ponieważ posiada pektyny, które w kontakcie z wodą – sprzyjają wchłanianiu płynów – powodują, że tworzą rodzaj żelu, który chroni cały układ pokarmowy. Warto też mieć na uwadze, że najlepiej jest jeść jabłka gotowane, gdyż są one znacznie łatwiejsze do strawienia.

Kokos na zapalenie błony śluzowej żołądka

Kokos jest dobry na zapalenie żołądka, ponieważ łagodzi ciężkość w żołądku, dzięki wysokiej zawartości magnezu, fosforu, wapnia, potasu i błonnika. Ma również lekkie działanie przeczyszczające ze względu na zawartość błonnika i jest antyseptyczny i antybakteryjny, co poprawia tranzyt jelitowy i oczyszczanie lub oczyszczanie organizmu, a także zwalcza infekcję, która spowodowała problem żołądkowy.

A jeśli narzekasz na swoje nogi, wiele fantastycznych rozwiązań oferuje witryna www.nogi.pl.

Banan

Banan jest kolejnym z owoców na zapalenie żołądka ze względu na zawartość błonnika, a także jego lekko przeczyszczające działanie, dzięki czemu chora osoba może zauważyć ulgę w swoim układzie pokarmowym. Jednak w przypadku zapalenia błony śluzowej żołądka lepiej przyjmować banany, gdy są dojrzałe, ponieważ zielone lub mniej dojrzałe banany są mniej strawne i mogą powodować pewien dyskomfort podczas trawienia.

Brzoskwinia

Osoby cierpiące na zapalenie błony śluzowej żołądka mogą również jsć brzoskwinię, ponieważ oprócz działania moczopędnego ma ona działanie przeczyszczające, co pomaga w oczyszczaniu organizmu i eliminacji bakterii i czynników, które wywołały tę dolegliwość. Jest też bardzo lekkostrawna, co jest dużym ułatwieniem dla wątroby i ogólnie układu pokarmowego.