Czy musisz wiedzieć, czemu on już Cię nie chce?

Często zdarza się, że mężczyźni i kobiety zrywają z nami znajomość z dnia na dzień, bez słowa pożegnania czy wyjaśnienia. Zazwyczaj machamy na to ręką i szukamy kogoś nowego albo robimy sobie dłuższą przerwę. Są jednak osoby, które nie odpuszczą i koniecznie chcą znaleźć wyjaśnienie, dlaczego ich obiecującym partnerom przestało na nich zależeć i po prostu odpuścili sobie tę relację.

Kiedy relacja kończy się z dnia na dzień

Czasami wystarczy mała sprzeczka, zbyt ostre słowo albo uniesienie się honorem. Wtedy albo nasz partner odwraca się plecami i po prostu wychodzi, albo padają znane większości z nas słowa „jak tak Ci się nie podobam, to się rozstańmy”. No i przeważnie chcemy mu zagrać na nosie i decydujemy się na tupnięcie nogą.

A on odchodzi i to na zawsze. Po czasie, kiedy on się nie odzywa, czego oczkujemy w takiej sytuacji, same zaczynamy pisać, ale odpowiedź się nie pojawia. Z czasem albo jesteśmy blokowane, albo same się zniechęcamy. Niektórzy jednak idą dalej i nie dadzą sobie spokoju, aż nie dowiedzą się, co tak naprawdę zaszło między nami.

Dlaczego on nie chce się wytłumaczyć?

Pytanie, dlaczego w ogóle miałby to robić? W końcu wyraźnie zgodziłaś się na to, że relacja się zakończy. Poza tym on również może oczekiwać przeprosin, a kiedy one nie nadchodzą, uznaje, że nie chcesz dać niczego od siebie. Wiele dziewczyn zakłada, że wina ewidentnie leży po stronie ich partnera i domaga się inicjatywy z jego strony.

Tymczasem może być zupełnie inaczej. A mężczyźni są znacznie mniej skorzy przybierać strategię na przetrzymanie i kiedy widzą, że ich partnerka nie widzi swojego błędu, szybko dochodzi do wniosku, że we wspólnym życiu takich sytuacji będzie więcej i woli zupełnie z niego zrezygnować, niż się z tym użerać.

Dlaczego tak bardzo chcesz wiedzieć?

Podstawowy powód może wynikać z niskiego albo niepewnego poczucia naszej wartości. Chcemy wiedzieć, czy problem jest w nas, a tym samym udowodnić sobie, czy wszystko jest z nami w porządku. Nie chcemy uwierzyć, że zostawił nas, bo mu się nie spodobałyśmy, bo to odniesie swój skutek z mocniejszym zniszczeniem naszej opinii o sobie. Często chcemy też pokazać naszemu partnerowi, że będzie żałował, że nas zostawił albo mamy nadzieję, że gdy tylko spojrzy nam w oczy, padnie przed nami na kolanach i zacznie przepraszać.

Tymczasem on nie tylko nie chce nam się wytłumaczyć, ale często twierdzi, że wina była po naszej stronie i nie ma się z czego tłumaczyć.

Więcej artykułów dotyczących relacji (ale też przewidywania przyszłości) znajdziesz w serwisie https://www.esennik.pl/.